Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Google news kaydı

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Yazı Boyutu
  #1

  Google news kaydı

  google news kaydı nasıl yapılır size bunu anlatmaya çalışacağız yapmanız gereken adımları sırasi ile takip etmektir gerekli alanları doldurup göndereceğiz belli bir süre onay süreci vardır onay sürecinden geçtikten sonra yayın hayatına başlamış olursunuz

  Google News Nedir?

  Google News, Google’a ait farklı bir arama motoru olarak düşünülebilir. 10binlerce haber kaynağından yeni makaleler alan Google News, kullanıcıların talepleri doğrultusunda bu makaleleri aramasonuçlarında göstermektedir. Tabii ki belirli algoritma filtrelerinden geçirdikten sonra.
  Google News Kaydın Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


  Google News kaydı için yapılması gerekenler Google tarafından çok net bir şekilde belirtilmiştir. Gelin bu yönergeleri inceleyelim. Genel Uyarılar


  İçerik: Haber portalınızda yer alan içerikler güncel, alakalı ve haber niteliği taşımalıdır. Öneriler, eğitici bilgiler veren veya iş haberleri sunan platformlar ne yazık ki Google News kaydı yapamazlar.

  Orjinal: İçerikleriniz sizin tarafınızdan yazılmalı yani hiçbir şekilde otomatik olarak oluşturulmamalıdır. İçeriklerde kullanılan dile de çok dikkat edilmelidir.

  Güven: Haber portalınızda mutlaka adres, künye, telefon numarası, editör bilgileri yer almalıdır.

  Google News Başvurusu

  Google News başvurusu için öncelikle linki tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki sayfa açılıyor.

  Bu alandan News’ü tıklıyoruz.

  Daha sonra sitenin size ait olduğunu ispatlayabilmeniz için sitenizi Google web master tools’a kayıt ediyorsunuz. Google search console’a giriş yapın ve alternatif yöntemlerden html dosyasını indirin. Bu dosyayı Google News kaydı için seçmiş olduğunuz sitenin dizinin gönderirseniz işlem tamamdır.

  News’ü tıkladıktan sonra sitenizin karşısında “Google Haberlere Eklenme İstediğinde Bulun” gibi ifade göreceksiniz. Bu butonu tıklayın ve karşınıza çıkan basit formu doldurun (Formda siteniz ile ilgili basit sorular olduğu için bu alana değinmiyorum)

  İşlem bu kadar basit. Bir süre sonra size olumlu veya olumsuz bir email gelecektir.
  Webmaster Türkiye Türkiyenin Webmaster Sitesi

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X