Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Youtube’da Para Kazanma

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Yazı Boyutu
  #1

  Youtube’da Para Kazanma

  YouTube’da bir toplulukla bağlantı kurabilir ve sevdiğiniz işi yaparken para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz. Tüm dünyadan içerik üreticiler, YouTube’da sesini duyurma şansı bulmuştur. Aynı zamanda birçok içerik üretici, tutkularından kazanç elde etmeyi başarmıştır.

  Başarılı içerik üreticiler genellikle platformdaki varlıklarını korumak için birden fazla gelir kaynağından yararlanır. Para kazanmanızı etkileyen unsurları anlayarak, kanal stratejinizi hedeflerinizi destekleyecek şekilde planlayabilirsiniz.

  YouTube’da yeni sayılacak olursanız önce izleyicilerin tutarlı olarak rağbet gösterdiği mükemmel içerikleri nasıl üreteceğinizi öğrenebilir, topluluğunuzu büyütmek için stratejiler deneyebilir, para kazanma fırsatınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

  Kanalınıza uğramayı seven sadık takipçileriniz olduğunda, gelir elde etmek için reklamlar ve diğer kaynaklar dahil çeşitli yöntemleri keşfedebilirsiniz. Nasıl işe başlayacağınızı ve nereden daha fazla bilgi edineceğinizi göstereceğiz.
  YouTube İş Ortağı Programı’na katılma


  YouTube İş Ortağı Programı (YPP), içerik üreticilerin YouTube’da uygun içeriklerden para kazanmasını sağlar. Burada belirtilen ülkelerdeki içerik üreticiler, programa katılmak için başvuruda bulunabilir.

  YouTube İş Ortağı Programı’na uygunluğunun incelenebilmesi için, kanalınızın son 12 ayda en az 4.000 saat izlenme süresine ve 1.000 aboneye ulaşmış olması gerekir. Belirlediğimiz bu şart, yeni kanalların daha doğru bir şekilde değerlendirilmesini ve içerik üretici topluluğunu spam yapanlardan, başkasının kimliğine bürünenlerden ve diğer kötü amaçlı kullanıcılardan korumayı sağlar.

  Not: Tüm sesler ve videolar dahil olmak üzere YouTube’daki içeriklerinizden para kazanmaya dair haklarınızı iyi anlamanız gerekir. Telif hakkı veya Topluluk Kuralları’nın ihlali, para kazanma özelliğinden yararlanma durumunuzu etkileyebilir.
  Kanalınızdan para kazanmanın yolları


  Kanalınızdan para kazanmak için yararlanabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. YouTube İş Ortağı Programı’na katılımınız (ve YouTube İş Ortağı Programı politikalarına uyduğunuz) onaylandıysa bu para kazanma seçeneklerini keşfedebilirsiniz. İçeriğinizi, kitlenizi ve takipçilerinizi hesaba katarak kanalınıza en uygun gelir kaynaklarının hangileri olduğunu düşünün.
  Reklamlar


  Reklamlar, birçok kanalın gelirinin önemli bir kısmını oluşturur. Potansiyel reklam gelirinizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız şunları göz önünde bulundurabilirsiniz:
  • Kanalınız için para kazanma özelliğini etkinleştirdiğinizde, gelecekte yüklediğiniz tüm videolardan para kazanmayı tercih ederseniz ve varsayılan olarak tüm reklam biçimlerini kabul ederseniz gelirinizi artırabilirsiniz. Reklamların para kazandığınız videolarda nasıl gösterildiğini öğrenin.
  • Videolarınızın reklam verenlere uygun içerik kurallarımıza uyması gerekir. Ayrıca video meta verileri (küçük resim, başlık, etiket ve açıklama) gibi unsurlar da para kazanma durumunuzu etkiler.
  • Bazı reklam verenler, reklamlarının nerede gösterilmesini istediklerini belirlemek için hedefleme araçları kullanabilir. Bu sayede demografik özellikler, ilgi alanları veya videolarla geçmişteki etkileşimlere göre erişmek istedikleri kitlelere ulaşabilirler.
  • Bazı videolar politikalarımızı ihlal etmese de tüm kitleler için uygun olmayabilir. Bazı durumlarda, inceleme ekibimiz yaş kısıtlaması koyabilir ve bu tür videolarla reklamlardan para kazanılamaz.

  Tartışmalı veya hassas konulara değinen videolar yüklüyorsanız belirli videolarda reklamları kapatabilirsiniz. Bu sayede, YouTube İş Ortağı Programı’nda kalmaya devam ederken, reklam verenlere uygun olmayabilecek videolar için para kazanma özelliğini devre dışı bırakırsınız. İçeriğinizin niteliği nedeniyle, kanalınız genel olarak reklam gösterimine uygun değilse reklamları devre dışı bırakabilir, size uygun olan diğer para kazanma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
  Kanal Üyelikleri


  Kanal Üyelikleri özelliği sayesinde izleyiciler; benzersiz rozetler, yeni emoji’ler, Topluluk sekmesinde üyelere özel yayınlar ve içerik üreticilerin sunduğu özel ayrıcalıklara erişim için her ay ücret öder. Belirli konumlarda bulunan ve şartları karşılayan kanallar, bu özellikten yararlanabilir. Video kartlarınızda veya bitiş ekranlarınızda onaylı kitle fonlaması sitelerine bağlantı verme seçeneğiniz de olabilir.
  Ürün Satışı


  Kanalınızı tamamlayıcı nitelikteki ürünler satarak da gelir elde edebilirsiniz. Hayranlarınıza tişört, kupa gibi ürünler sunmak için onaylı ürün satışı sitelerine bağlantı verebilirsiniz. (Ürünlerin, YouTube’un Topluluk Kuralları’na uygun olması gerekir.) Bunun yanı sıra, yeni Teespring entegrasyonu sayesinde uygun içerik üreticiler, kanallarındaki bir raftan ürün satabilir.
  Super Chat


  Super Chat, hayranlar ve içerik üreticilerin canlı sohbet üzerinden etkileşime geçmesini sağlar. Hayranlar, canlı yayın veya İlk Gösterim sırasında sohbet akışında kendi mesajlarını öne çıkarmak için Super Chat satın alabilir. Belirli konumlarda bulunan ve şartları karşılayan kanallar, bu özellikten yararlanabilir. Super Chat’i etkinleştirdiyseniz elde ettiğiniz gelir, AdSense ile reklam gelirlerinin aktarılmasına benzer şekilde tarafınıza iletilir.
  Marka anlaşmaları


  Markalarla çalışarak, başka bir gelir kaynağı elde edebilir, aynı zamanda takipçilerinize yeni ürünler ve hizmetler sunma fırsatından yararlanabilirsiniz. İstedikleri kitleye ulaşmalarını ve pazarlarını genişletmelerini sağladığından, markalar genellikle içerik üreticilerle anlaşma yapmaya heveslidir. (Ücretli ürün yerleşimleri ve önerileri hakkındaki bu kuralları inceleyin.)
  YouTube Premium


  YouTube Premium ile izleyiciler, reklamsız YouTube videolarının keyfini çıkarırken içerik üreticileri desteklemeye devam edebilir. Aynı zamanda Premium üyeleri, videoları internet bağlantısı olmadan izlemek için mobil cihazlarına kaydedebilir veya arka planda video oynatabilir. YouTube Premium, burada belirtilen konumlarda ücretli üyelikle sunulur. YouTube Premium üyelik ücretlerinden elde edilen gelir, üyelerin videoları izleme süresine göre içerik üreticilere dağıtılır.

  Gelir kaynaklarınızı çeşitlendirme konusunda daha fazla bilgi edinmeye hazır mısınız? Reklamlar dışındaki para kazanma yollarıyla ilgili kursumuzu inceleyin.

  Not: Kanalınızla ilişkili gelir kaynakları, YouTube Topluluk Kuralları dahil olmak üzere YouTube şartlarına ve politikalarına tabidir. Bazı para kazanma seçenekleri tüm bölgelerde kullanıma sunulmayabilir. Ayrıca bazı kanal özellikleri için belirli uygunluk şartları söz konusu olabilir.

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X