Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Altcoin Borsası Binance Kullanımı:Alış Satış İşlemleri

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Yazı Boyutu
  #1

  Altcoin Borsası Binance Kullanımı:Alış Satış İşlemleri

  Kripto para piyasasının yükselişi ile her geçen gün yeni borsalar ortaya çıkıyor. Talep artışı sonucunda*Bittrex, Poloniex gibi popüler borsalarda yaşanan sıkıntılar yatırımcıları farklı alternatifler aramaya yöneltti. Yazımızda bu alternatif borsalardan biri olan Binance'yi inceleyeceğiz.

  Kayıt Aşaması

  İşlem yapabilmek için ilk olarak hesap oluşturmalıyız. Buraya tıklayarak Binance borsasına gidiyoruz. Sonrasında üst kısımda bulunan menuden ''Register'' butonuna tıklıyoruz. Karşımıza yan tarafda görmüş olduğunuz kayıt formu çıkacak. E-posta adresi ve şifreniz şeklinde gerekli yerleri doldurup 'I agree to Binance's Terms Of Use' butonunu işaretledikten sonra Registere tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. Son olarak E-posta adresinize gelen mailden hesabınızı doğrulayıp işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var giriş yaptığınızda sizden Sms veya 2FA doğrulamasını aktif etmenizi isteyecek. Sms doğrulaması şu anda sadece Çin'de geçerli bu yüzden gerekli görüyorsanız 2FA güvenlik doğrulamasını aktif edin böylece hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Hazırsak işlemlere başlayalım.
  Mevduat (Deposit) Yatırma
  Kayıt işlemini tamamladıktan sonra işlem yapacağımız mevduatı yani parayı yatırmamız gerekli. Bunun için yine üst menüde bulunan Funds bölümüne geliyoruz. Açılan kısımdan Deposits Withdrawals'a tıklıyoruz.

  Ardından kırmızı kutucuk içine aldığımız arama kısmına Bitcoin ile deposit yatıracağımız için Btc yazıyoruz. Deposit butonuna tıkladıktan sonra yine kutucuk içine aldığımız adres bizim Binance borsasındaki Bitcoin adresimizdir.


  Cüzdan adresinize Bitcoin gönderimi yaptıktan sonra ağdaki işlem yoğunluğuna göre bir iki saat veya daha uzun bir sürede hesabınıa geçecek Binance bakiyenizde gözükecektir.

  Alış Satış İşlemleri

  Para yatırma işlemini gerçekleştirdikten sonra sıra geldi alım satım yapmaya. Hemen ana ekranda bulunan bölümden bu işlemleri kolayca gerçekleştirebiliriz. Gördüğünüz üzere Paritelerin hemen üst kısmında o an için Binancede popüler 5 altcoin listeleniyor.
  Bizim işimiz bunun alt tarafı ile kırmızı kutucuk içerisindeki 'Btc Markets'e tıklıyoruz. Çünkü paramızı Bitcoin ile yatırdık ve Bitcoin paritesinde işlem yapacağız. Şimdi sıra almak istediğimiz altcoini seçmeye geldi.

  Biz son zamanların popüler altcoini IOTA'yı tercih edeceğiz. Siz başka bir altcoin almak isterseniz ve listede bulamadıysanız kısaltmasını arama kutucuğuna yazmanız yeterli.
  Şimdi sıra geldi işlem yapmaya altcoin seçimini yaptıktan sonra yan aşağıda görmüş olduğunuz işlem kutucukları karşınıza çıkacaktır. Yapacak olduğumuz işlem gayet basit

  • Price: Alacak olduğunuz altcoinin Btc cinsinden değeri.
  • Amount: Almak istediğiniz miktar
  • %25, %50, %75, %100 yazan kutucuklar ile bakiyenizin % kaçını kullanmak istediğinizi rahatça seçebilirsiniz.
  • Total: Bu kısımda iste işleminiz için toplamda ne kadar Btc ödemeniz gerektiği belirtilir.
  • Son olarak Buy IOTA butonuna tıkladığınızda belirtmiş olduğunuz fiyattan alım gerçekleşecektir. Veya fiyatta hızlı bir değişim olursa alış emriniz hemen alt tarafta bulunan Open Orders kısmında belirttiğiniz fiyattan satışın gelmesini bekler.

  Satış işlemlerlerini ise yine aynı şekilde yan tarafta bulunan kutucuktan gerçekleştirebilirsiniz.

  Notlar
  • Hesabınız onaylı değil ise günlük 2 Bitcoin'e kadar işlem yapma izniniz.
  • Binance'de mevcut altcoinleri buradan görebilirsiniz.

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X