Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Vbulletin 5.5.5 gelen özellikler

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Yazı Boyutu
  #1

  Vbulletin 5.5.5 gelen özellikler

  Ön Uç Değişiklikleri

  Yeni Açılış Sayfaları


  Site Builder'ın Hızlı Kurulumunu kullanırken kullanıcıların seçebilecekleri iki yeni sayfa düzeni ekledik. Bu yeni Giriş Sayfaları, sitenizin odağını birkaç tıklama ile değiştirmenize olanak sağlar. Onlar içerir:
  1. Standart : Bu, varsayılan giriş sayfasıdır ve önceki vBulletin 5.X sürümlerinde kullanılanla aynıdır. Sol sütunda yer alan Etkinlik Akışı, İstatistikler ve Neler Oluyor ve Sağ Sütunda çeşitli arama modülleri içeren 70/30 bir düzendir. Etkinlik akışı varsayılan olarak Forumlar sekmesine göredir.
  2. Klasik : vBulletin'ın eski sürümlerine benzer bir giriş sayfası sağlar. Bu düzen, yalnızca tek bir tam genişlikte sütunda, Etkinlik Akışı, İstatistikler ve Neler Oluyor modülünü içerir. Etkinlik Akışı varsayılan olarak Forumlar sekmesine aittir.
  3. Topluluk : Son kullanıcı odaklı bir Ana Sayfa. Bu 30/70 düzenini içerir. Soldaki sütun Kanal Gezinme Modülünü, Arkadaş Aktivitesini ve% 30 genişlikte Doğum Günlerini içerir. Sağ sütun, Etkinlik Akışı, İstatistik ve Neler Oluyor modülünü içerir. Etkinlik Akışı, varsayılan olarak bu görünümdeki En Son Etkinlik sekmesine döner.

  Bu yeni sayfaları, Site Builder menüsünden Hızlı Kurulum'a tıklayarak ve sitenizin ana sayfası olmak istediğiniz sayfayı seçerek sitenizde deneyebilirsiniz. Seçiminiz derhal yürürlüğe girecek.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: fetch?id=4423393&d=1569954591.png
Görüntüleme: 35
Büyüklüğü: 34.2 KB

  Forum Durumu Simgeleri


  Forum Durumu simgeleri artık daha büyük ve varsayılan olarak 32 X 32 piksel boyutunda görüntüleniyor. Bu boyut bir stil değişkeniyle geri döndürülebilir.

  Yöneticiler, ayrı forum kanallarına özel simgeler uygulayabilir. Bir forum okunduysa, bunların saydamlığı CSS aracılığıyla azaltılacak. Buna ek olarak, kanalın okunup okunmadığını söyleyen kullanıcıya "OnHover" olayları ekledik.

  Özel simgeler, arka planlarını Grup Simgelerine benzer şekilde belirgin bir renkle doldurur. Özel simgeleri yapılandırma hakkında bilgi için aşağıdaki Özel Durum Simgeleri bölümüne bakın.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: fetch?id=4423394&d=1569954616.png
Görüntüleme: 29
Büyüklüğü: 79.3 KB

  Etiketleme


  Kullanıcıların etiket ekleyebilmeleri için "Başkalarının Konularını Etiketleyebilir" iznine izin verecek bir arayüz ekledik. Bu izne sahip kullanıcılar, Yeni etiketler eklemek için Konu Başlatıcısında "Etiketler" seçebilir. Kullanıcı Konuya sahipse ve Etiketleri değiştirme iznine sahipse, başkaları tarafından eklenen etiketleri silebilir. Satır İçi Denetim


  Satır İçi Denetim işleviyle ilgili birkaç sorunu çözdük. Bu güncellemeler, aşağıdaki işlevlerin beklendiği gibi davranmasını sağlar:
  • Artık birden fazla düğümü taşımak, yönlendirmelerin oluşturulmasını sağlar.
  • Eklentili Mesajlar artık Satır İçi Denetim menüsünden düzgün şekilde seçilebilir.
  • İş parçacığı yönlendirmeleri artık başlık alanında çift tıklatarak başlıklarını değiştirebilir.
  • Hiçbir şey seçilmediğinde "Konuları Göster" veya "Mesajları Göster" seçildiğinde, arama sonuçları sayfasına yönlendirilmek yerine satır içi bir mesaj görüntülenir.
  • Bir konuyu gönderileri kabul etmeyen bir Kategoriye taşımaya çalışırsanız güncellenmiş bir mesaj görüntülenir.
  • Orijinal düğüm silindiğinde yönlendirmeler artık silinir.
  • Blog Girdileri şimdi yalnızca Yapışkan Konular görüntülenirse satır içi denetleme için seçilebilir.
  • Yönlendirmeli düğümleri taşırsanız, Kanal Sayfalandırması düzgün bir şekilde hesaplanmalıdır.

  Back End / AdminCP Değişiklikleri

  Özel Durum Simgeleri


  Yöneticiler artık ayrı forum kanalları için özel simgeler yükleyebilir. İkon yüklemesi, AdminCP'de Kanal Yönetimi -> Kanal Yöneticisi altında bulunur. Kanal bu kullanıcı tarafından okunduysa, özel kanal simgeleri CSS aracılığıyla% 50 opaklıkta gösterilecektir.


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: fetch?id=4423395&d=1569954633.png
Görüntüleme: 22
Büyüklüğü: 19.7 KB


  Kanal simgelerinizin ekran boyutu, icon_size_forum_iconstil değişkeninde belirtilen değer tarafından kontrol edilir . Varsayılan değer 32 X 32 pikseldir. Bir stil değişkeni seçildi, böylece yöneticiler gerekirse stil başına değeri değiştirebiliyorlardı. Bildirimler için Tarih Aralığı


  Bildirimlerin görüntülenme tarihi, görüntülenmesi için bir tarih aralığı sağlamak üzere genişletildi. Tarih aralığını kullanarak, bildirim aralığın sonunda otomatik olarak kapanır. Dosya Tarama API'si


  Yüklenen dosyaları taramak için yeni API rutinleri ekledik. Dosya taramanın en yaygın kullanımı, diske kaydetmeden önce kötü amaçlı yazılım eklerini kontrol etmektir. Bu işlevi göstermek için, dosyaları ClamAV yoluyla taramayı sağlayacak bir paket hazırladık. ClamAV, kötü amaçlı yazılım tespitinde kullanılan popüler bir komut satırı aracıdır. ClamAV kurulumu ile ilgili bilgileri web sitelerinde bulabilirsiniz .

  Kendi dosya tarayıcınızı oluşturmak istiyorsanız do_not_upload\development, indirme paketinizin dizininde örnek bir paket var. API, vB_Utility_Filescanner sınıfında mevcuttur. İçin bulunduğu dosya core\vb\utility\filescanner.php. Image EXIF ​​Bilgisi


  Yüklemelerde EXIF ​​görüntüsünü korumak için bir yapılandırma seçeneği ekledik. EXIF bilgileri renk profilleri, kameralar, konum ve daha fazlası hakkında veri içerir. Bazen, EXIF ​​bilgisi kullanıcıları veya sistemleri kullanmak için kullanılabilir. Bundan dolayı daha önce bu bilgileri çıkardık.

  Bu işlev, imagick veya imagemagick resim işleme kütüphanelerinin kullanımını gerektirir. GD kütüphanesi ile çalışmaz. Biz şiddetle tavsiye yükleyip yanı ClamAV yapılandırmanız.

  Bu özelliği etkinleştirmek için config.php'nize bir satır eklemelisiniz:

  $config['Misc']['preserve_exif'] = true;
  Not: Bu özellik şu anda vBulletin Cloud müşterileri için mevcut değildir.
  Kullanıcı yönetimi


  Bir kullanıcı tarafından oluşturulan tüm etiket ilişkilerini soymak için bir işlev ekledik. Bunu gerçekleştirmek için kullanıcıyı AdminCP içerisinde düzenleyin ve Hızlı Kullanıcı Araçları açılır listesinden "Şerit Etiketleri" ni seçin. XML Site Haritası İşleme


  Artık Sayfaları, arama motoru dizinlemesi için oluşturulan XML Site Haritasına dahil etmekten hariç tutabilirsiniz. Bu, altındaki AdminCP'de gerçekleştirilir XML Sitemap -> Manage Content Priority. Sayfaların önceliğini, oluşturulan XML Site Haritasında listelenmelerini engellemek için "Dışla" olarak ayarlayın.

  Kayıt sayfası, XML Site Haritasından kaldırıldı. Yenilenmiş URL Sınıfı Kullanımı


  Sistemi daha güvenilir ve emniyetli hale getirmek için harici URL'lerin kullanılması ve alınması yeniden yapılandırılmıştır. Bunun kullanıldığı örneklere ReCaptcha, Facebook ve ek yüklemeleri dahildir. Gerektiğinde vB_Url sınıfını vB_Utility_Url sınıfıyla birleştirdik. Bundan sonra, vB_Url sistemden kaldırıldı. Bu değişiklik kod bakımını kolaylaştıracak ve zamanla güvenliği artıracaktır.

  VB_Url kullanan üçüncü taraf paketleriniz varsa, vB_Utility_Url sınıfını kullanmaları için güncellenmeleri gerekir. Bu sınıfın kodu şurada bulunur \core\vb\utility\url.php.

  Güvenlik nedeniyle, /core/vb/vurl.phpdosya ve /core/vb/vurldizinlerin sunucunuzdan silindiğinden emin olun . Aşağıdaki Dosya Temizleme bölümüne bakın. Güvenlik Düzeltme Eki


  Güvenlik düzeltme ekinden gelen kod vBulletin 5.5.5'e uygulanmıştır.
  Kullanımdan kaldırılan

  Duyurular


  Şu anda Duyuru ve Duyuru işlevselliğini birleştirme süreci içindeyiz. Bu işlem tamamlandıktan sonra, duyuruları sistemden gelecek sürümlerde kaldıracağız. Bu benzer özellikleri birleştirmek kod bakımını kolaylaştıracak ve zaman içinde Notice sistemine daha fazla özellik sunmamızı sağlayacaktır. ImageMagick


  ImageMagick çalıştırılabilirinin doğrudan çağrılması, imagick PECL kitaplığının kullanılması lehine kaldırılmıştır. Gelecekteki bir sürümde ImageMagick için doğrudan desteği kaldıracağız. Imagel Kütüphanesi işlevselliği vBulletin 5.5.4'te eklendi. PHP kurulumunuzu imagick'i desteklemesi için güncellemenizi öneririz. Bunu yapmakla ilgili talimatları PHP Dokümantasyonunda bulabilirsiniz . Internet Explorer Kodu


  Internet Explorer 11 şu anda desteklenmektedir, ancak kullanımdan kaldırılmış olarak kabul edilmesi gerekir. Internet Explorer'ın önceki sürümleri desteklenmiyor. Internet Explorer’a özgü bazı kodları sistemden kaldırdık. Bu kod, Internet Explorer'ın eski sürümlerini desteklemek için eklenmiştir. Yükseltme işleminden sonra, lütfen Dosya Temizleme adımlarını izlediğinizden emin olun . Desteklenen tarayıcılar hakkında daha fazla bilgi için lütfen vBulletin Sistem Gereksinimleri'ne bakın .

  Sitenize IE’ye erişen kullanıcıların , Chromium’u temel alan Microsoft’un Edge Tarayıcı’nın beta sürümüne yükseltme yapmaları teşvik edilmelidir . Bu yeni tarayıcı Windows 7, 8, 8.1, 10 ve MacOS için kullanıkullanılabili
  Webmaster Türkiye Türkiyenin Webmaster Sitesi

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X