Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

vbulletin 5x rss ekleme

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Yazı Boyutu
  #1

  vbulletin 5x rss ekleme

  Yeni bir RSS feed'i eklemek veya mevcut bir feed'i düzenlemek için RSS Feed Manager sayfasındaki mevcut feed'in adını tıklayın veya yeni bir feed eklemek için [Yeni RSS Feed'i Ekle] düğmesini tıklayın.

  RSS Besleme Düzenleyicisi yüklenir ve vBulletin'e işaret ettiğiniz RSS beslemesinin nasıl ele alınacağını bildirmek için size ayrıntılı bir form sunar.

  • Son Kontrol Edilen Zamanı Sıfırla
   Bu kontrol, Her Beslemeyi Kontrol Et ... kontrolü ile ilgilidir (aşağıya bakın) ve vBulletin'in robotun bir sonraki programlanan zamanı beklemek yerine bir sonraki beslemeyi kontrol etmesini sağlamanıza olanak tanır.
  • Feed Etkin
   Bu kontrol 'Hayır' olarak ayarlanırsa, besleme yok sayılır. Etkin anahtar, kaydı veritabanından gerçekten silmeden bir yayını geçici olarak devre dışı bırakmanın kolay bir yoludur.
  • Başlık
   Buraya feed'iniz için bir başlık girin. Bu yalnızca Yönetici Denetim Masası'ndaki tanımlama amacıyla kullanılacaktır.
  • Feed URL'si
   Bu sayfadaki en önemli kontroldür. Standart olmayan bağlantı noktası numarası da dahil olmak üzere feed'in tam URL'sini buraya girin.
   Birkaç örnek:
  • Feed Feed Every ...
   Bu kontrolü vBulletin'in yeni öğeleri kontrol etmek için belirtilen feed'i ne sıklıkta sorgulaması gerektiğini belirtmek için kullanın.
   Kod:
   [SIZE=12px][FONT=Ubuntu][B]Uyarı:[/B][/FONT][/SIZE]
   	Bir özet akışının çok sık kontrol edilmesinin , sunucunuzun özet akışı barındıran site tarafından kara listeye [I]alınabileceğini[/I] unutmayın.
  • Alınacak Maksimum Öğe
   Bazı özet akışlarında çok sayıda öğe bulunabilir. Forumunuzun mesajlarla dolmasını önlemek için, feed'den gönderilen mesajları ilk birkaç öğeyle sınırlamak için buraya bir sayı belirtin.
  • Sözcüklerde Arama Öğeleri
   Bir feed işaretlendiğinde, isteğe bağlı olarak vBulletin'te her bir öğeyi anahtar kelimeler için arayabilir ve öğeyi yalnızca bu anahtar kelimelerden biri veya daha fazlası bulunursa gönderebilirsiniz. Metin kutusuna her kelimeyi bir boşluk veya yeni bir satırla ayırarak istediğiniz sayıda kelimeyi girin. Yalnızca Arama Başlıkları kontrolünü

   işaretleyerek ve işaretini kaldırarak sistemin yalnızca başlık feed'inde mi yoksa feed'deki her öğeden hem başlık feed'inde hem de açıklama alanında arama yapması gerektiğini belirleyebilirsiniz .
  • Kullanıcı Adı
   Bu feed'den gönderilen öğelerin kime gönderileceği kullanıcının adını girin. Genellikle bu bir yönetici veya RSS öğelerinin posteri olarak özel bir kullanıcı oluşturdu.
  • Forum
   Özet akışından gönderilen mesajların yerleştirileceği bir forum seçin. Seçtiğiniz forumun yayınları kabul edebildiğinden emin olun!
  • İfadelere İzin Ver Yayınlanacak RSS öğelerinde herhangi bir smilie kodu bulunursa, bu seçeneğin 'Evet' olarak ayarlanması bu smilie kodlarını karşılık gelen smilie resimlerine dönüştürür.
  • Ekran İmza
   onlar atfedilen kime kullanıcının imzasını içerecek şekilde RSS beslemesi robot tarafından gönderilen öğeleri isterseniz 'Evet' (görmek için bu seçeneği ayarlayın Kullanıcı Adı üstünde).
  • HTML'yi BB Koduna Dönüştürme
   Bazı RSS akışları HTML biçimlendirmesi içerir. VBulletin'ın HTML kodunu BB Koduna dönüştürmeye çalışmasını istiyorsanız, bu seçeneği 'Evet' olarak ayarlayın.
   Not:
   Bu seçenek etkinleştirilirse, sonraki 'Duyurularda HTML'ye İzin Ver' ayarının yok sayılacağını unutmayın.

  RSS özet akışları çok fazla bilgi içerebilir ve mümkün olduğunca esnek olabilmek için vBulletin, her bir RSS öğesinden tam olarak hangi bilgileri elde etmek istediğinizi ve nasıl biçimlendireceğinizi belirleyebileceğiniz iki basit şablon alanı sağlar.

  VBulletin içinde, RSS'nin yalnızca belirli bölümlerine erişmenize izin veriyoruz. Kullanabileceğiniz alanlar başlık, açıklama, bağlantı, kimlik, tarih, muhafaza_href ve içerik: kodlanmıştır

  Bu bilgi alanları, şablonlara, { field : fieldname} basit biçimi kullanılarak eklenebilir; burada 'fieldname', alanın adıdır içeriğini eklemek istediğiniz.

  Öğe başlığı, açıklama ve bağlantıyı içerecek bir şablon örneği:
  Kod:
  [SIZE=12px][COLOR=#000000][COLOR=black][[/COLOR] b] {feed: title} [COLOR=black][[/COLOR] / b]
  {Besleme: açıklama}
  [COLOR=black][[/COLOR] url = {feed: link}] Diğer ... [COLOR=black][[/COLOR] / url][/COLOR][/SIZE]
  Tamamlanacak iki şablon vardır - biri gönderilecek öğenin başlığı ve diğeri mesaj gövdesi için.

  VBulletin RSS Feed kayıt robotu, her kayıt türü için farklı seçeneklerle RSS öğelerini konu veya duyuru olarak yayınlama yeteneğine sahiptir. Her tür için seçenekler ilerleyen sayfalarda açıklanmaktadır.
  Webmaster Türkiye Türkiyenin Webmaster Sitesi

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X