Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda bulunanlar kulanıcı adı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

Google Chrome Ekran Boyutu Değiştirme Uzantısı - Window Resizer

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Google Chrome Ekran Boyutu Değiştirme Uzantısı - Window Resizer  İşiniz gereği veya yapacağınız eylemden dolayı Chrome ekranını belirli formata getirmeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda sağdan aşağıdan küçültme eylemi yerine direkt olarak kendiniz bir boyut atamak veya cihazlara uygun boyutlara getirmek ister misiniz? Google Chrome eklentisi olan Window Resizer ile bunu yapmanız mümkün. Dünya genelinde 600.000 indirmeye sahip olan bu uzantı hakkında detaylara geçelim.

  Window Resizer Nedir?
  Chrome web mağazasında yer alan binlerce eklentiden birisi olan uzantının temel amacı Chrome ekranının boyutunu değiştirmek. iPhone 5, iPad gibi cihazların standart ekran boyutlarına göre veya kendi belirleyeceğiniz boyutlara göre tarayıcının ekranı değişmektedir.

  Ne Amaçla Window Resizer Kullanılır?
  Sitenizi Detaylı İnceleyin!
  Sitenizin tasarımında veya eklediğiniz yazıda yaptığımız düzenlemelerin sadece sizin bilgisayarınızda nasıl göründüğünü bilmeniz yeterli olmayabilir. Bu tip konularda console üzerinden görüntüleme yapabilirsiniz. Fakat konsolu açıp yukarıdan ayar yapmak sizi uğraştırabilir. Ayrıca Console üzerinden boyut değişikliği yaparken sadece sitenizin ölçütleri değişir. Direkt tarayıcıda değişiklik yapmak ise daha sağlıklı olacaktır. Windows Resizer Google Chrome eklentisi de işte tam bu sırada yardımınıza gelmektedir.

  Alışkanlıklarınıza Devam Edin!
  iPhone, iPad veya diğer mobil cihazları kullanan birisi iseniz ve bir makale, yazı okurken bu cihazları kullanıyorsanız bilgisayarın karşısına geçtiğinizde de aynı düzeni yakalamak istersiniz. Window Resizer ile cihazınızın boyutlarına göre ayarlama yaparak sitelerin düzenini alışkanlıklarınıza göre düzenleyebilir ve daha rahat şekilde işleminize devam edebilirsiniz.

  Window Resizer Nasıl Yüklenir?
  İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.
  • Butona tıklayarak uzantının market sayfasına erişin.
  • Ekranda yer alan “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayın.
  • Ardından karşınıza gelen kutudaki “Uzantı Ekle” butonuna basın.
  • Google Chrome’a eklendi.
  Window Resizer Nasıl Kullanılır?
  Default Ekran Boyutlarını Kullanın!
  Ekranın genel hattını kaplayan yerdeki iPhone 5, iPhone 6, iPad, Laptop ve Desktop seçeneklerinden size uygununu seçerek ekranın boyutunu değiştirebilirsiniz. En fazla tercih edilen ölçütlere göre listelenen bu ölçütler sayesinde tek tek cihazların boyutlarını bilmenize gerek kalmayacak.

  Kendiniz Boyut Atayın!
  Kutunun yeşil alanında yer alan iki adet boşluğa kendi belirlemek istediğiniz ölçütleri girebilirsiniz. İlk boşluk “GENİŞLİK” ikinci boşluk ise “YÜKSEKLİK” i ifade ediyor.

  Kutuların hemen sağ kısmında yeşil renkli “window” yazılı kutucuğu göreceksiniz. Eğer o kısım “window” da kalırsa, direkt olarak pencerenin boyutunu belirttiğiniz şekilde ayarlar. Eğer kutuya tıklarsanız “viewport” olarak ayar yapacaksınız. Viewport ise görünen alanı ifade eder yani chrome ekranının sekme, adres çubuğu gibi programa ait alanlarını görmezden gelerek sadece site içeriğinin bulunduğu kısmı o boyutlara getirir. Dilerseniz deneme yaparak daha rahat kavrayabilirsiniz.

  Rotate the Viewport
  Kutunun sağ kısmında bulunan butonların ilki olan “Rotate the Viewport” un işlevi telefonlardaki ekran döndürmenin sitenizde nasıl göründüğüdür. Tam olarak işlevini kavrayamadım diyebilirim.

  Open as Popup
  İkinci buton olan Open as Popup ise isminden de anlaşılacağı üzere o an bulunduğunuz siteyi popup şeklinde açmasıdır. Araç çubuğu, Chrome çubuğu gibi alanlardan arındırılmış şekilde pop-up formatına uygun olarak o an açık siteyi inceleyebilirsiniz.

  Toggle the resize tooltip
  3. butonda ise işimize yarayacak bir fonksiyon bulunuyor. Ekranın boyutunda kendiniz bir ayarlama, değişiklik yapıyorsunuz fakat o anki boyutun ne olduğunu da bilmek istiyorsunuz. Bu isteğinizi toogle the resize tooltip butonu karşılıyor. Ekranın sağ alt bölümüne bir kutu geliyor ve yapacağınız ekran boyutu değişikliklerini anlık olarak kutuda görüntüleyebiliyorsunuz.

  Window Resizer Ayarları
  Eklentinin en sevdiğim özelliklerinden birisi de kişiselleştirebileceğiniz ayarların bulunması. Uzantının simgesine tıklayıp “Setting” butonuna basarak ayarlar alanına gidebilirsiniz.

  settings: Bu sekmede simgeler için oluşturulmuş şablonları değiştirebilir, eklentide bulunan default resizeların göstergelerini kişiselleştirebilirsiniz.

  presents: Eğer çok sık kullandığınız bazı boyutlar var ise bunları defaultlar arasına yerleştirebilirsiniz. Böylece her seferinde boyut atamanıza gerek kalmaz, tek bir buton ile işlem yapabilirsiniz.

  hotkeys: Sürekli simgeye tıklayarak işlem yapmak istemiyorsanız klavye kısayolları oluşturarak işlemlerinizi kolaylaştırmanız mümkün.

  ------------------------------------------------------------

  Kaynak: https://www.dogushan.com/window-resi...rme-eklentisi/

 • #2
  teşekkürler
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: Google-Chrome-son-s%C3%BCr%C3%BCm-indir-300x140.jpg Görüntüleme: 9 Büyüklüğü: 19.6 KB
  Chrome indir
  En son düzenleyen mr3450; 03-25-2019, 12:51.

  Yorum Yap

  Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

  Çöküş
  Hazırlanıyor...
  X