Unconfigured Ad Widget

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda kulanıcı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

Kişisel Gelişim Kitapları Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Kişisel Gelişim Kitapları Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Birçok okur için kişisel gelişim kitapları özel bir yere sahip. Kimimizi depresyondan çıkaran kimimizi başarıya ulaştıran kişisel gelişim kitapları usta ellerden çıktığında gerçekten hayatımızda radikal değişikliklere sebep olabiliyor. Kadın-erkek ilişkilerine, aile ilişkilerine, iş yaşamında veya eğitimde başarıya yönelik kişisel gelişim kitapları her yaş grubundan okurların ilgisini çekiyor.
  Kitap okumanın ancak bilinçli bir seçicilik var olduğunda yarar sağlayacağını çoğumuz biliriz. Aynı şey elbette kişisel gelişim kitapları için de geçerli. Belli bir kalite standardına göre seçici davranmadığımızda kişisel gelişim kitapları okuyarak hayal ettiğimiz değişimi göremeyebiliriz. Öyleyse seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  1. Yazar İşinin Ehli mi?
  Günümüzde kitap sektörü tüm sıkıntılara rağmen çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Kişisel gelişim kitapları da elbette bu durumdan nasibini alıyor. Her geçen gün kitapçıların kişisel gelişim raflarında daha çeşitli daha çok kitaba rastlıyoruz.
  Yazarlığın bir okulu olmadığından kitap yayınlayanların tümünün kalem oynattığı alanda usta olduğunu anlamamız kolay değil. Bunun için yemeklerde damak tadı ne ise kitaplarda da ona benzer bir “damağa” sahip olmalıyız. Yani kişisel gelişim kitapları seçerken yazarın hayatına, mesleğine, önceki eserlerine göz atarak onun hakkında bilgi edinmeye çalışmalıyız. Eğer bu alanda bilgili olduğuna, söylediklerinin değer ifade edeceğine ikna olursak kitabını okuyarak yararlanmalıyız.
  2. Kitabevi İşinin Ehli mi?
  Kitapların kalitesi çoğu zaman yazar baz alınarak ölçülse de bu eksik bir yaklaşım. Yayınevinin kitapta üstlendiği rol en az yazar kadar belirleyici olabiliyor. Kitabın tashihi, mizanpajı, tasarımı çoğu zaman en az yazılı içerik kadar okuyucu üzerinde etki yapabiliyor. Bu durumda, yayınevinin üstlendiği rol, kitabın başarısında önemli bir rol oynuyor.
  Bu sebeplerle, kişisel gelişim kitapları seçerken, o yayınevinin daha önce aynı alanda yayınlar yapıp yapmadığına dikkat etmeliyiz. Eğer bir yayınevi, kişisel gelişim kitapları alanında birçok yayın yaptıysa, artık bu alanda her anlamda tecrübe kazanmış demektir. Hem yukarıda sayılan işleri daha iyi gerçekleştirir hem de daha önemlisi, kendisine gelen kitap taslaklarında daha seçici bir tutum takınır. Yani daha önce 5 kişisel gelişim kitabı yayınlamış bir yayınevi, ilk kez yayınlayacak olana göre daha yüksek beklentiye sahip olacaktır. Yayınevinin “yüksek beklentisi” ise, okurun memnuniyeti artıracak bir etken olur.
  Toparlarsak, kişisel gelişim kitapları seçerken yayınevinin hem diğer kitaplarını kontrol etmeli hem de yayınladığı başka kişisel gelişim kitapları olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Böylece “işinin ehli kitabevi”ne ulaşabilir ve bize en faydalı olacak kitabı seçme fırsatı yakalarız.
  3. Ne İstediğimizi Biliyor muyuz?
  Kişisel gelişim tüm dünyada hızlı bir biçimde yayılan, çeşitlenen bir kavram. Kişisel gelişim kitapları da aynı şekilde hem kapsadığı konusu hem de sayısı artan bir çizgide ilerliyor. Peki biz kişisel gelişim kitapları ile ne hedefliyoruz? Kişisel gelişim kitapları arasında hangi konuda olanlar ilgimizi çekiyor?
  Türkiye’de kişisel gelişimin belli bir alanında yoğunlaşan ve uzmanlaşan çok az sayıda yayınevi bulunuyor. Örneğin kişisel gelişim kitapları arasında ilişkilere odaklanan kitaplar ilginizi çekiyorsa Tara Yayınevi bu alanda açık ara önde diyebiliriz. Hem aile hem de kadın-erkek ilişkileri üzerine şimdiye kadar çok sayıda kaliteli kitabın kapağında Tara logosu yer alıyor.
  Gülay Fırat imzalı Acemi Çöpçatan, Dr. Kevin Leman’ın Kaçıncı Çocuksunuz: Doğum Sıranızın İş Aşk ve Aile Hayatınıza Etkisi ve Baturay Özden’in Erkeğin Pin Kodu kitabı Tara Yayınevi’nin kişisel gelişim kitapları alanındaki öncü konumunu pekiştiriyor.
  Tara Yayınevi’nin tüm kişisel gelişim kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca müşteri servisine ulaşmak için info@tarakitap.com mail adresini kullanabilirsiniz.

Unconfigured Ad Widget

Çöküş
Hazırlanıyor...
X