Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda bulunanlar kulanıcı adı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

Meme Estetiği

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Meme Estetiği

  MEME ESTETİĞİ  MEME ESTETİĞİ AMELİYATLARI  Tüm dünyada yapılan istatistikler gösteriyor ki bayanları en çok mutlu eden estetik operasyonların başında meme estetiği ameliyatları geliyor. Meme dokusu gelişmemiş kişilerde silikon meme protezleri ile yapılan büyütme ameliyatları, emzirme süreci, kilo alıp vermeler veya yerçekimi etkisiyle sarkan memelerin dikleştirilmesi, vücuda ağır bir yük oluşturarak omurga sırt boyun problemlerine yol açan iri memelerin küçültülmesi müdahaleleri göğüs bölgesinde en çok uygulanan estetik operasyonlardır. Bu operasyonlarda doğuştan mevcut olan meme asimetrileri de düzeltilebilir. Yine plastik cerrahların uğraş alanı olan meme kanseri nedeniyle alınmış memelerin yeniden oluşturulması da meme estetiği kapsamında değerlendirilebilir.  Meme büyütme konusunda en etkin yöntem: Silikon meme protezleri  Dünyada en çok yapılan estetik ameliyatlardan biri silikon protezler ile meme büyütme ameliyatıdır. Az gelişmiş memelerin büyütülmesi için uygun yöntem meme protezi yerleştirmektir. Özellikle 2000'li yıllardan sonra geliştirilen teknoloji ürünü silikon protezler, belli aralıklara değiştirilmeye gerek kalmaksızın hayat boyu güvenle taşınabilmekte, dokusu ve formunu uzun yıllar korumaktadır.

  Meme dokusunu büyütücü hormon ilaçlarını hiçbir koşulda önermiyoruz. Bu ilaçlar etkili sonuç vermedikleri gibi ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

  Uygun hastalarda vücudun başka bölgelerinden alınan yağların memeye enjeksiyonu ile de meme büyütme yapılabilir. Ancak transfer edilen yağların önemli bir kısmının erimesi nedeniyle arzu edilen büyüklükte meme hacmine ulaşabilmek için 2-3 kez enjeksiyon yapılması gerekebilmektedir.  Silikon protzelerle meme büyütme ameliyatı teknikleri  Silikon protezlerle meme büyütme ameliyatlarında farklı yöntem ve teknikler mevcuttur. İmplantın yerleştireceği kesi, meme altı kıvrımın içinde yapılabileceği gibi, bazı cerrahlar, kesilerin, koltuk altından ya da meme başından yapıldığı yöntemleri de tercih edebilmektedir. Hastaların çoğunda meme altı kıvrımından yapılan kesiyi tercih etmekteyim. Hastanın meme yapısına ve cilt altı dokusunun miktarına göre protezler, meme dokusu altına ya da memenin altında bulunan kasın altına yerleştirilebilir. Kas altına yerleştirme yöntemini, daha zayıf ve küçük memesi olan kişilerde uygulanabilmektedir.  Kişiye özel protez biçimi ve ölçüsüne nasıl karar verilir?  Silikon protezler, dış cidarı silikondan bir yaprak, içinde de jel kıvamında silikon olacak şekilde üretilmiştir. Değişik büyüklük ve formda modelleri vardır. Hastanın vücut yapısına ve meme dokusu miktarına göre yuvarlak ya da gözyaşı damlası şeklinde protezler seçilebilmektedir.

  Bütün estetik ameliyatlarda olduğu gibi, sonucun, ameliyat olduğu belli olmayacak şekilde doğal görünmesi çok önemlidir. Kişiye uygun doğal bir meme görünümü verecek protezin seçilmesi, ameliyatın en önemli adımıdır.  Silikon protezlerle meme dikleştirme  Emzirmeler, kilo alıp vermeler ya da yaşın ilerlemesiyle birlikte bazı kadınlarda memelerin içi boşalmakta ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu hastalarda da, silikon meme protezleri ile memelerde dolgunluk oluşturarak çok yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir. Ancak sarkma ciddi boyutta ise protez kullanılmasının yanısıra meme dikleştirme işlemleri de aynı seansta gerekebilmektedir.  Meme küçültme ameliyatı estetiğin yanısıra fonksiyonel bir operasyondur  Aşırı büyük memeler kadınlarda ciddi fonksiyonel ve psikolojik rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Hareket yeteneğinin kısıtlanmasının yanısıra; omuzlarda çökme, meme altında terlemeye bağlı pişikler ve uzun vadede omurga deformitelerine neden olabilirler. Ayrıca iri memeler yerçekimi etkisiyle sarkmaya eğilimlidir. Saydığımız bu nedenlerden dolayı meme küçültme ameliyatları, estetik olduğu kadar fonksiyonel ameliyatlardır. Bu ameliyatın ergenlik dönemi tamamlandıktan sonra erken yaşlarda yapılması hem fiziksel hem de psikolojik açıdan yararlı olabilmektedir.

  Günümüzde, ciltte çok daha az iz bırakan ve memenin emzirme fonksiyonunu koruyan cerrahi teknikler geliştirilmiştir. Bu ameliyatta memeler kişinin vücuduyla uyumlu bir boyuta ulaşacak şekilde küçültülmekte ve yerçekimi nedeniyle sarkan meme uçları olması gereken yere taşınmaktadır.

  Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  www.emrehocaoglu.com

  https://www.instagram.com/dremrehocaoglu/

  https://www.facebook.com/docdremrehocaoglu/

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X