Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda bulunanlar kulanıcı adı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

Miyomlar Kadın Sağlığını Tehdit Ediyor

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Miyomlar Kadın Sağlığını Tehdit Ediyor

  Miyomlar Kadın Sağlığını Tehdit Ediyor  Miyomların rahim ve rahim ağzında görülen anormal boyuttaki düz kas dokusu büyümeleri olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Taner Usta, kısırlığa ve düşüğe neden olabilen miyomların sağlığı ciddi oranda tehdit ettiğini söyledi.  Tümörler halk arasında kanser olarak bilinse de miyomların kansere dönüşme olasılığı oldukça düşüktür ama gene de kötü huylu yönde dönüşebilecekleri az da olsa akılda bulundurulmalı ve takip ihmal edilmemelidir. Üreme çağlarındaki bir kadında rastlanıldığında büyük problemlere yol açabilir, bazen de tesadüfen jinekolojik muayenede saptanabilir. Ancak sıklıkla 35-40’lı yaş grubu arasında görülmektedir. Ergenlik döneminde görülme olasılığı oldukça düşük fakat yaşın ilerlemesine paralel olarak görülme sıklığı artabilir.  Öte yandan miyomlar östrojen hormonuyla büyüme eğilimi gösterdiği için hamilelik döneminde de bu büyüme devam edebilir. Hamilelikte ayrıca dejenerasyon dediğimiz bir bozulma sonucu klinikte ağrı, ultrasonda ise farklı görüntüler izlenip gebelikte de sıkıntılara neden olabilir. Ama bu durumlar her zaman görülmez. Menopoz döneminde de östrojen hormonunun azalmasına bağlı olarak küçülebilmektedir.  Farklı belirtilerle ortaya çıkan miyomlar, çeşitli durumlarda belirti vermeyebilir. Bazen rutin kontrollerle tespit edilebilen miyomların tespit edilmesi için kapsamlı bir jinekolojik muayene yapılması gerekmektedir.  Miyom Belirtileri
  • Adet dönemlerinde aşırı kanama,
  • Kansızlık,
  • Karın ve rahim bölgesinde büyüme,
  • Cinsel ilişkide şiddetli ağrı,
  • Bel ve kuyruk sokumunda ağrı,
  • Sıklıkla idrara çıkma isteği,
  • Tüplerin tıkanması (bazı durumlarda miyomlar tüplerin tıkanmasına yol açabilir),
  • Kabızlık  Her kadında bu belirtiler farklı şiddette farklı belirtide meydana gelebilir. Miyomlar; büyüklük sayı ve büyüme hızına göre farklı sorunlara davetiye çıkarabilir. Miyomlar ameliyatla vücuttan alınabilir ancak ameliyattan sonra nüksetme riski de artış göstermektedir.

  Ameliyat sonrası mikro boyuttaki miyomlar kalabilir ve zamanla büyüyerek çeşitli sorunları da beraberinde getirebilir. Fakat miyomlar küçük çaplı ise ameliyat edilmeden de kontrol altında tutulabilir. Belirtileri ağır ve günlük hayatı aksatan boyutta ulaştığında ameliyat gerekebilir.  Büyük problemlere yol açmayan miyomlar için klinik izlem yeterli olabilmektedir. Miyomların giderek büyüdüğünü düşünecek olursak, bu durumda erken teşhis oldukça önem taşıyor. Myomlar geç fark edildiğinde veya ciddi klinik şikayetlere neden olduğunda cerrahi operasyonu gerekli kılabilir.

  Cerrahi Tedavide İlle De Açık Ameliyat mı Yapılmalı  Günümüzde myomların cerrahi tedavisinde özellikle kapalı ameliyatlardan çok yararlanmakta. Rahmin iç tabakasına yakınsa histeroskopi, daha derinde ve büyükse laparoskopik olarak ameliyat yapılmaktadır. Son yıllarda özellikle Robotik olarak myom ameliyatı başarıyla yapılmaktadır.  Myom Ameliyatlarında Rahim ille de alınmalı mıdır?  Cevap çok net; hayır. Rahim birçok vakada korunabilir. Buradaki önemli noktalardan biri ise bu ameliyat tekniklerini uygulayan cerrahın tecrübesidir. Özellikle rahmin korunduğu hastalarda cerrahi sonrası takip önemlidir.


  Doç. Dr. Taner Usta
  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

  www.drtanerusta.com
  Instagram: drtanerusta

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X