Unconfigured Ad Widget

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda kulanıcı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

Liposuction Zayıflatma Ameliyatı Değildir, Vücut Şekillendirme Ameliyatıdır

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Liposuction Zayıflatma Ameliyatı Değildir, Vücut Şekillendirme Ameliyatıdır

  Liposuction Zayıflatma Ameliyatı Değildir, Vücut Şekillendirme Ameliyatıdır!

  Ne kadar kilo verirsen ver, bazen ideal vücut oranına ulaşmak mümkün olmuyor. Hatta bazen verilen kilolar vücutta sarkma yaptığı için daha kötü görüntüye yol açabilir. Liposuction, diyet ve sporla eritilemeyen yağlardan kurtulmanızı sağlar.  Liposuction, vakum sistemiyle deri altındaki yağ dokularını vücut dışına atar. Ancak burada bilinmesi gereken nokta ise, liposuction işleminin zayıflatma aracı olmadığıdır. Liposuction işleminin zayıflattığına dair toplumda yanlış bilinen bir kanı vardır. Bu operasyon çoğunlukla obezite ameliyatlarına benzetiliyor. Ancak liposuction 100 kilodaki bir hastayı 70 kiloya indirecek bir ameliyat değildir. Bu operasyonda en fazla 4-5 litre yağ alınmalıdır.  Liposuction, vücuttaki yağları dışarı atarak, vücudun şekillenmesine, daha kıvrımlı hatların oluşmasına yardımcı olur. Operasyon sonrası liposuction uygulanan bölgede incelme olur.  Liposuction her türlü egzersize ve diyete direnç gösteren, bölgesel şekil bozukluğuna neden olan ve ideal kilonun altına inmeden bölgesel olarak ortadan kaldırılamayan yağ dokularının parçalanıp emilerek vücudun şekillendirilmesidir.  Basenler, karın ve çevresi, bacaklar, kollar, boyun-çene altı, meme bölgelerine uygulanır. Erkekler ise liposuctionu genellikle meme, bel ve karın için tercih ediyor. Liposuction işlemi küçük bir alanda yapılacaksa lokal, büyük bir alanda yapılacak ise genel anestezi altında yapılır. Daha sona ince kâküllerle yağ vücut dışına vakum sistemiyle çekilir.  Ameliyat Sonrası Süreç  Ameliyat sonrasında morluklar, şişme, hassasiyet gibi komplikasyonlar görülebilir. Fakat bunlar geçicidir, iyileşme süresinin tamamlanmasının ardından hiçbir morluk, şişlik ve yara kalmaz. Ameliyat sonrasında fazlalık olduğunu düşündüğünüz görüntü yok olur.  Çoğunlukla 1-2 saat süren ameliyatların ardından taburcu işlemi gerçekleşir. Ameliyat sonrasında korse giyilmesinde fayda var. Yağ emilen bölgenin boyutlarına göre değişen şekillerde bu cerrahi için özel üretilmiş korse giyilir. Ameliyattan 1-2 hafta sonra işbaşı yapılabilir.  Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise; diyet ve egzersiz programların uygulanması ya da devam ettirilmesi gerekir. Kilo alımı başladığı anda aynı bölgede olmasa bile şekil bozuklukları ortaya çıkabilir. Genellikle liposuction sonrası 4-5 kiloya kadar olan kilo alıp vermelerde sorun olmaz. Sık sık kilo alıp vermek cildin elastikiyetini bozar. Hastaların iyileşme döneminde kilo vermek üzere egzersizler yapılması, günlük kalori ihtiyacının üzerinde kalori alınmamasına özen gösterilmesi uygun bir yaklaşım olacaktır.  Op. Dr. Alper Tuncel
  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
  www.dralpertuncel.com
  https://www.instagram.com/dralpertuncelUnconfigured Ad Widget

Çöküş
Hazırlanıyor...
X