Unconfigured Ad Widget

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda kulanıcı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

Erkeklerde Kısırlık Belirtileri ve Tedavileri

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Erkeklerde Kısırlık Belirtileri ve Tedavileri

  Erkeklerde Kısırlık Belirtileri ve Tedavileri  Erkeklerin kısır olarak kabul edilebilmeleri için en az bir yıllık bir dönemde korunmasız cinsel ilişki ile çocuk sahibi olamamaları gerekmektedir. Bazı durumlarda bu bir yıllık süreç iki yıla da çıkabilmektedir. Erkeklerde üreme sistemi aslında beyinin hipotalamus bölgesinden başlamakta ve testiste sonlanmaktadır. Bu nedenle kısırlığa neden olan rahatsızlık testislerde olduğu gibi hipotalamus ya da hipofiz bezlerinde de olabilmektedir. Bu bağlamda erkeklerde kısırlık tüm üreme sisteminin anatomik yerlerine göre bölümlerine ayrılmaktadır. Bu şekilde kısırlık yaşayan erkeklerde rahatsızlığın nereden kaynaklandığı tespit etmek tedavi yöntemlerini de farklılaştırabilmektedir. Hipofiz ve hipotalamus da yer alan rahatsızlıklar testis öncesi, spermin dışarı çıkmasına neden olan rahatsızlıklar ise testis sonrası kısırlık olarak kabul edilmektedir.  Kısırlığın Nedenleri?  Erkeklerde kısırlığın birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler fizyolojik nedenler ve çevresel nedenler olarak değerlendirilmektedir. Erkelerde ergenlikten sonra kabakulak hastalığının görülmesi, suçiçeği ve diğer yüksek ateşe neden olan enfeksiyonlar kısırlığa sebep olabilmektedir. Ayrıca çocukluk çağında kanser tedavisi gören erkeklerde ileri yaşlarda kısırlık meydana gelebilmektedir. Bu süreçte görülen radyoterapi ve kemoterapi gibi tedaviler sperm üretiminde bozukluklara neden olmaktadır. Ayrıca cinsel yolla bulaşan hastalıklar da tedavi edilmedikleri durumlarda zaman içerisinde kısırlığa yol açabilmektedir. Bunların dışında epilepsi ya da romatizma hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar da kısırlık sebep olabilir. Bunların dışında ağır kimyasallara maruz kalınan çeşitli meslekler de kısırlığa neden olmaktadır. Bu durum çevresel nedenler olarak kabul edilmektedir.  Erkeklerde Kısırlık Tedavisi  Erkeklerde kısırlık tedavisi, kısırlığın nedenine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca menide sperm hücrelerinin bulunup bulunmaması da tedavi sürecini yakından etkilemektedir. Hormonal bozukluk kaynaklı kısırlık durumlarında ilaç tedavileri başarı sağlayabilmektedir. Menide 10 milyon ve üzeri sperm hücresi bulunan kişilerde ise aşılama yöntemi uygulanmaktadır. Klasik tüp bebek yöntemi de kısırlık tedavileri arasında yer almaktadır. Menide sperm hücresi bulunmayan hastalarda ise Mikro TESE ameliyatı tercih edilmektedir. Mikro TESE ameliyatlarında direkt olarak testisin içerisinde sperm hücresi aranmaktadır. Ancak Y kromozomu üzerinde sperm üretimini kontrol eden bölgelerin bulunmadığı takdirde Mikro TESE ameliyatları da herhangi bir sonuç vermemektedir.

  Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi - Seval Taşdemir

  fertijin@fertijin.com.tr

  www.instagram.com/fertijintr

  http://www.fertijin.com.tr/tr/

  https://www.facebook.com/fertijintr/

Unconfigured Ad Widget

Çöküş
Hazırlanıyor...
X