Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Hastane İçin Kredi Nasıl Çekilir?

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Yazı Boyutu
  #1

  Hastane İçin Kredi Nasıl Çekilir?

  Bankaların bireysel kredilere değişik isimler vererek müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Bu kredi türlerinden biri de hastane kredisi veya daha çok bilinen ismiyle sağlık kredisidir.

  SGK primlerinin her ay düzenli ödenmesiyle, tüm devlet hastanelerinden ve özel hastanelerden faydalanılmaktadır. Özel hastaneler, muayene ücreti ve uygulamış oldukları laboratuar testleri için ücret farkını tahsil etse de diğer sağlık masrafların SGK'ya pirim ödediği için üret almamaktadır. Özel hastanelerin kesmiş oldukları hastane masraflarını SGK'ya gönderirler. Devlet hastanelerinde, laboratuar testleri ve yatış için de olsa hastane ücreti talep etmezler. SGK primlerini yatırmayan ve SGK güvencesi olmayan veya SGK primlerini ödemiş olsa dahi özel hastanelerin yapmış oldukları estetik, obeziteye ve diğer ameliyatlarda hastalarından ekstra ücret talep ederler. Böyle durumlarda hasta veya hasta yakınları sağlık masraflarını karşılamak için hastane kredisi kullanırlar.

  Yazımızın başında dediğimiz gibi hastane kredisi veya sağlık kredisi bireysel kredi türüdür. Hastane kredileri için de bireysel kredi faiz oranları uygulanır. Bunun için sağlık kredisi diye bir krediyi bankalardan aramaya gerek yok. Hastane masrafları için kullanacağınız krediyi seçerken faiz, kesinti ücretleri, vade süreleri iyi araştırılmalıdır. Hastane masraflarının, hastane yetkililerinden tam fiyat tespiti yaparak sonradan mağdur olmadan yeteri kredi kullanılır. Son olarak kullanılacak sağlık masrafları için bireysel kredileri bankaların online bankacılık üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi hesaplama bölümünden de kullanılacak kredi tutarına karşılık kesilecek kesintileri, toplam faiz ödemesine, aylık ödenecek aylık taksitlerini öğrenmiş olabilirsiniz.

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X