Unconfigured Ad Widget

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda kulanıcı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

Jinekomasti ve Spor

Çöküş
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Jinekomasti ve Spor

  Jinekomasti ve Spor  Sporcuları bazı dönemler performanslarını ve kas kitlelerini arttırmak adına kimyasal içerik bazlı ilaçlar kullanır. Bu kimyasal içerikli ilaçlar kaslara hacim, kontur ve kuvvet kazandırır. Bunları kullanmak o kadar kanıksanmıştır ki; bu sporculardan büyük bir kesim bunun işin doğasında olduğu kabul ederler.  Fakat her kimyasal içerikli her ilaç gibi bu ilaçlarında yan etkileri vardır. Ama her şeye rağmen bunlar göze alınır ve kullanılır. Mr Olympia yarışmacılarının bazılarına “bu ilaçları kullanırsan 5 yıl ömrün kalır” denildiğinde yine bu ilaçları kullanırım cevabının alınması bu durumun ciddiyetini göstermektedir. Zaten ölümle sonlanan hikayeler de bulunmaktadır.  Bu arada bu sporcuların dile getirmedikleri gizli bir anlaşmaları vardır. Kimse bu ilaçları kullandığını söylemez ama herkes de birbirini bilir. Sporcular bunun bilinmesi durumunda prestij ve itibar kaybedeceklerini düşünüyor olabilir yada herkesin yapabileceği bir durum gibi algılanması da etkili olabilir. Elbette inanılmaz bir efor, zaman, odaklanma, hırs, motivasyon ve diğer birçok üst düzey performanslar da var ortada, bunları söylemeden geçmek olmaz. Fakat “jinekomasti” sporcuları ele verir. Anlaşılması zor Grade 1 jinekomastiyi bazen konuya hakim bazı sporcular kolaylıkla fark ederler. Pektoral kasın kasılması durumunda jinekomasti kas hareketi ile koordineli olmaz ve kendini ele verir.  Kolaylıkla tedavi edilen jinekomasti sporcuların çoğunda görsel kaygıdan dolayı kolaylıkla uygulanamayabiliyor. Sporcuya liposuction yapılsa bile 5 mm kesi izi sorun olacak ve bu yara izinin jinekomasti operasyonunun ispatı olması sıkıntılı bir süreç olabiliyor.  Halbuki jinekomastinin en çok idiopayik dediğim sebebi bilinmemektedir. Yeni doğan, ergenlik ve yaşlılık dönemlerinde olan fizyolojik en sık ikinci nedendir. Tabii kanserler, doğumsal kromozomal hormanal bozukluklar, karaciğer ve böbrek hastalıkları östrojen ve testosteron oranının değişmesi de jinekomastiye neden olur.  Bazı ilaçlarda jinekomasti oluşturur. Bir kısım ilaçlar testosteron üretimini azaltarak (spironolaktin), testosteronun bazı etkilerini bloke ederek (spironolaktin, simetidin), memedeki östrojen reseptörlerini uyararak (östojen, spironolakton, digitoksib, maiuna) veya prolaktin salgısını arttırarak (fenotiazinler, metildopa, rezerpin) jinekomasti yapar.  Elit ya da amatör kimyasal içerikli ilaç kullananların steroidlerin jinekomasti yapma mekanizmaları şu şekildedir;  Bazı steroidler periferde östrojene çevrilerek östrojen oranı artırır.

  Steroidler testis fonksiyonlarını baskılar. Aniden kesilmesi durumunda ise östrojen oranından dolayı jinekomasti meydana gelir.

  Bazı steroidlerin androjenik etkisi vardır. Buna tepki olarak östrojende üretilmektedir. Uzun süre kullanımında yine jinekomasti gelişmesi kaçınılmaz olur.

  Kullanılan kimyasal içerikli ilaçlar kabaca 2 ye ayrılır; ağızdan alınan ve kas’a enjeksiyon ile yapılanlar. Aralarında ki en önemli fark oral alınalar. Daha sık (günde 3-4 kez) kullanılır. Fakat vücuttan atılması daha hızlı olur. Bu ilaçların kullanılması doping sayıldığından kan tahlilinde bırakıldıktan 8 gün sonra tespit edilmez. Ama kas’a enjeksiyon ile yapılanlardan bazıları 1 yıla kadar kanda kaybolmaz.  Jinekomasti Operasyonu  En yaygın olanı Vaser liposuction yapmaktır. Özellikle sporcular gibi bağ dokusu ve glandüler dokusu fazla olan memelerde artık Vaser liposuction kullanılması bir gereklilik olmuştur. Bu yöntemle iyileşme süreci hızlanmış, ağrı, morarma ve komplikasyon azalmıştır. Tek taraflı olması ve belirgin (usg de tespit edilmiş) bir kitlenin olması biopsi yapma gerekliliğini doğurur.  Özet
  • Büyük oranda bazı elit sporcular kimyasal içerikli ilaçlar kullanır.
  • Bu ilaçlar istenmeyen jinekomastiye neden olur.
  • Jinekomasti operasyonlarında yara izi saklanması sporcu kariyeri için önemlidir.
  • En ideal tedavi yöntemi VASER liposuctiondır.
  • Memede kitle şüphesi varsa biopsi mutlaka yapılmalıdır.
  • Operasyon sonrası 3 hafta özel korse giyilmelidir.
  • 10 gün hafif egzersizlere başlanabilir
  • Hafta tüm egzersizler yapılabilir.
  • Operasyon günü hastanede 1 gece kalınır.  Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz
  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
  www.alicemalyilmaz.com
  https://www.instagram.com/dralicemalyilmaz/

  https://www.youtube.com/watch?v=hv_lDT6n0xg&t=1s

Unconfigured Ad Widget

Çöküş
Hazırlanıyor...
X