Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş

Duyuru

Çöküş

Forum Kuralları

Forum Kuralları
- Forumda yazılmış olan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş kabul edilir.
- Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı olmalıdır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınacaktır.
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veyahut uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma kesinlikle gönderilemez.
- Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu veyahut çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyalleri kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veyahut aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki bütün ticari kaygı güden mesajlar ve wa.rez, mp3, se.rial, hack appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve de ticaret yapmak yasaktır.
- Mesajlarınızda öğretici veyahut örnek resimler dışında resim kullanılamaz.
- Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden banlanabilir (yasaklama) ve/veya kayıtları silinir.
* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez.
* Diğer sitelerin şikayetlerine sebep olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Madde 1: Büyük yazı yazmak bağırmak anlamına gelir. Bütün mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar.
birincisinde ; uyarı, ikincisinde; uyarı, üçüncüsünde; 7 gün uzaklaştırma cezası alırlar...


Madde 1.1: Mesaj içinde puntosu çok büyük yazılar yazmak.
birincisinde; uyarı, ikincisinde; 1 gün ceza, üçüncüde; 1 ay uzaklaştırma cezası alırlar...

Madde 2: Forum içerisinde küfür, +18, argo kelimeler, hiç yoktan yere konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak.
birincisinde; süresiz banlanır.

Madde 3: Forumumuzda bütün yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza yada mesajınıza o konuda veyahut mesajda problem yada soru yoksa emin olun hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer haksız olduğunu düşünürseniz,
Yönetici ise; savunma hakkınız yoktur.
S.mod ise; Yöneticiye ö.m atın.
Mod ise; S.mod'a öm atın.
Eğer öm ( özel mesaj ) 'ınızda argo, ve yetkiliye karşı madde 1 deki gibi argo,küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. madde 1 uygulanır ( yetkiliye karşı saygısızlık süresiz banlanma )


Madde 4: Forumumuzda kesinlikle tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veyahut birden fazla hesabı olan kişinin bir diğer hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması durumunda ip ban atılır.

Madde 5: Webmasterturkiye forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları, zararlı içerikler paylaşan ve saldırılar gerçekleştiren kişiler sınırsız ip banlanır...

Madde 6: Forumumuz legal bir forum illegal e izin vermemektedir. w+rez program script ve ya başka birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız olarak uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kesinlikle kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 katı uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesajlar yazmak (flood yapmak) yasaktır. Bir yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda yer alan Ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin +rep'ine ve E-ticaret Puanlarını inceleyin. Yapılan ticaretten kesinlikle ticareti gerçekleştiren taraflar sorumludur. Aksi durumda kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Forumda bahis ve kumar ile tanıtım yazısı reklam gibi yazılar yorumlar yapmak yasaktır forum kurallarına uymayıp konu yorum veya reklam yapan kullanıcıların açtıkları konu yorum veya reklam içerikleri direk olarak adminler tarafından silinip kullanıcıya uyarı mesajı atılır kurallara uymayıp tekrar aynı davranışlarda bulunanlar kulanıcı adı forumdan uzaklaştırılır hiç bir içerik paylaşımı yapamaz.

Madde 11: Forum sitemizde konu açarken aynı konudan birden fazla açmak yasaktır kurallara uymayıp konu açanlar ilkinde uyarı mesajı atıp açılan konu silinir ikinci kez aynı şekilde konu açıldığı taktirde konu silinip forumdan uzaklaştırılır.

Son Güncelleme: 18.08.2018

Webmaster Türkiye Forum Yönetimi
Devamını Gör
Daha Az Gör

Facebook eski haline getirme

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Facebook eski haline getirme

  Sosyal ağ Facebook, özellikle son dönemdeki tasarım değişiklikleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Bir süre önce düzenlenen f8 konferansında devrim niteliğindeki yeni servislerini tanıtan Mark Zuckerberg’ün en büyük silahı kuşkusuz Timeline yani Zaman Tüneli‘ydi.


  Kişilerin sanal geçmişlerini film şeridi gibi gözler önüne seren uygulamayı beğenenlerin yanısıra azımsanmayacak oranda sevmeyen de oldu. Fakat yeni profile geçen kullanıcılar buna ek olarak, sağ menüye yerleşen ve iki bölümden oluşan entegre sohbet ve akış özelliklerinden de yakınmaya başladı.
  Her ne kadar -şimdilik- Timeline tasarımından eski versiyona dönmenin bir yolu olmasa da Facebook’un birkaç yeni özelliğini eklentilerle devre dışı bırakabilmek mümkün.
  İşte sosyal ağ için geliştirilen ve birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen uygulamalar.
  Anlık Haber Akışını Devre Dışı Bırakın
  İlk eklentimiz, kullanıcı duvarının sağ bölümünü boydan boya kaplayan haber akış bölümünü engellemeye yarıyor. Eklentiyi kurduktan sonra sağ alana yerleşen seçenek sayesinde, arkadaşlarınızın sitede neler yaptığını anlık olarak bildiren bu fonksiyonu kapatabiliyorsunuz.


  Bunun yanında herbir gönderinin köşesinde beliren -o içeriği öne çıkanlar bölümüne koymaya yarayan- mavi renkli üçgeni de engelleyebiliyorsunuz. Dilerseniz yine tek tıkla aktifleştirebilmeniz mümkün.
  İndir: Chrome – Firefox
  Soru ve Anketleri Engelleyin
  Aslında ilk çıktığı günlerde oldukça ilgi gören ve özellikle büyük markalar için bir nevi kamuoyu araştırması özelliği taşıyan soru ve anket özelliği kısa sürede amacından sapmaya başladı.


  İnternet kullanıcılarının neredeyse en ufak bir şeyi dahi sorulaştırıp arkadaşlarına sormasıyla kısa sürede insanları sıkmaya başlayan özelliği devre dışı bırakabilmek mümkün. Geliştirilen eklenti sayesinde Facebook hesabınızı bu iki özellikten kurtarabilirsiniz.
  İndir: Chrome – Firefox


  Fotoğrafları Eski Stilde Görüntüleyin
  Belki de en çok eleştiriye maruz kalan fonksiyonların başında yenilenen fotoğraf görüntüleme editörü geliyor. Yeni sistemde tıklanan görseller “Lightbox” özelliği ile açılır pencere (pop-up) şeklinde yayınlanıyor.


  Durumdan rahatsız olan geliştiriciler de duyurdukları eklenti sayesinde bildiğimiz klasik tasarıma geçmeyi sağlıyorlar. “İleri – Geri” butonlarının da olduğu editör, yeni tasarımı sevmeyen kullanıcıların ilgisini çekiyor.
  İndir: Chrome – Firefox
  Facebook Chat Geri Geldi
  Üyelerin arkadaşlarıyla sohbet etmesini sağlayan Facebook Chat de değişim rüzgarından nasibini alan isimlerden birisi. Haber akışının hemen altına eklenen yeni sohbet bölümünde kaydırma çubuğu ile tek liste var.


  Ancak birçok kullanıcı -üzerinden her ne kadar uzun süre de geçmiş olsa- yeni sohbet fonksiyonuna bir türlü alışamadı. Soruna çözüm olması açısından geliştirilen bu eklenti sayesinde bildiğimiz, alıştığımız Facebook Chat geri geliyor.
  İndir: Chrome – Firefox
  “Yorum Yap” Butonu Henüz Ölmedi
  Yenilenen tasarımda arkadaşlarınızın gönderilerine yorum yazdıktan sonra yayınlamak için “Enter”a basmanız yeterli oluyor. Ancak kimi kullanıcılar -alışkanlıktan dolayı- yorumlarında bir alt satıra geçmek için “Enter”ladığında yorum otomatik olarak yayınlanıyor.


  Bu durumu çözecek olan eklentinin ismi ise Facebook Comment Fixer. Mavi “Yorum Yap” butonunu geri getiren eklenti, özellikle sanal sosyallerin büyük beğenisini topladı.
  İndir: Chrome – Firefox
  Kaynak: Shiftdelete

Yapılandırılmamış Reklam Widget'ı

Çöküş
Hazırlanıyor...
X