Microsoft, ChatGPT destekli sohbet botunu SwiftKey klavye uygulamasına entegre ediyor

Microsoft, yapay zeka destekli sohbet botu ChatGPT’yi SwiftKey klavye uygulamasına entegre etmeye hazırlanıyor. SwiftKey, kullanıcıların yazma stilini öğrenerek tahminleri kişiselleştirmek için makine öğrenmesini kullanıyor. Ayrıca klavye uygulaması, tema ve özelleştirme seçenekleri sunarak görsel olarak da çekici hale getiriliyor.

Microsoft, Bing tarayıcısında kullanılan ChatGPT’yi SwiftKey’e entegre etmeye başladı. Android SwiftKey uygulamasının Beta kullanıcıları, tuşların üzerindeki bir düğmeye dokunarak sohbet botuna erişebiliyorlar. Bu entegrasyon, sohbet botuna tek tıklama erişimi sağlamakla kalmayıp kullanıcıların farklı tonlarda yazmasını sağlayarak metin mesajlarını geliştirmelerine olanak tanıyor.

SwiftKey, 7 yıl önce 250 milyon dolara Microsoft tarafından satın alındı. Ancak şirket, son zamanlarda doğrudan uygulamanın gelişimine müdahale etmeye başladı ve sohbet botu entegrasyonunu bir adım olarak gösterdi.

iOS uygulamasına ne zaman geleceği henüz belirsizliğini koruyor, ancak bu ay içinde gelmesi bekleniyor. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

1 Like