vBulletin 6.0.0 Sürüm Adayı

Bu forumun güçlendirici versiyonu olarak önizleme için mevcut olan vBulletin 6’nın Release Candidate versiyonunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Nihai sürümün kullanılabilirliği hakkında daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda duyurulacak.

vBulletin 6.0.0’daki Değişiklikler ve Güncellemeler

Yeni stil

Not: Bu görüntüler 1024 piksel genişliğinde çekilmiştir. Daha düşük genişlikler duyarlı düzeni etkiler.

Modern

vBulletin 6’da ürüne yeni stille daha modern bir görünüm kazandırmayı amaçladık. Cihazlar arasında tutarlı bir görünüm sağlamak için yazı tipini, renkleri ve simgeleri güncelledik.

  • Yazı Tipi: Sadeliği ve okunabilirliği nedeniyle “Poppins” yazı tipini seçtik. Bu bir sans-serif yazı tipidir.
  • Renkler: Stil, birincil UI öğelerini vurgulamak için koyu ve canlı renkler kullanır.
  • Simgeler: Minimal simgeler, tasarımı geliştirmek için seçici olarak kullanılır.

Temalar

Tüm temalar yeni vBulletin 6 Default Style ile uyumlu olacak şekilde güncellenmiştir. Ayrıca vBulletin.com Topluluğunda kullanılan Cadılar Bayramı ve Kış temalarına da yer verdik.

özelleştirme

Stil Değişkenlerini ve özel CSS’yi kullanarak sitenizi yine de özelleştirebilirsiniz. Kendi kendine barındırılan müşteriler şablonları düzenlemeye devam edebilir.

Önceki Stiller

Geriye dönük uyumluluğu korumak için bir vBulletin 5 Stili sağladık. Özel stiliniz yeni vBulletin 6 Default ile çalışmıyorsa, bunu bir üst stil olarak kullanabilirsiniz.

tepkiler


Tepkiler artık itibar sistemiyle entegre edildi ve sistem genelinde Beğenilerin yerini aldı. Kullanıcılar, Yöneticinin sağladığı, beğenme, beğenmeme ve diğer duygu temelli tepkiler gibi çeşitli tepkiler arasından seçim yapabilir. Kullanıcılar tarafından seçilen toplam tepki sayısı, gönderi altbilgisinde görüntülenecektir.

Tepkiler, Konular, Yanıtlar ve Yorumlar ile birlikte kullanılabilir.

Shopify Entegrasyonu

Artık vBulletin topluluğunuzu Shopify API ile entegre edebilirsiniz. Bu özellik, satılık ürünleri RSS Beslemesi veya BBCode aracılığıyla içe aktarmanıza olanak tanır. Shopify öğeleri bir resim, açıklama ve bir satın alma düğmesi içerecektir.

Olay Kuyruğu

Performansı artırmak ve olayları sunucu komut satırına taşımak için yeni bir olay kuyruğu ekledik. Etkinlik Kuyruğu, yeni gönderiler için bildirim oluşturma gibi görevleri içerir.

Olay sırasını etkinleştirmek için do_not_upload\vbevent.php dosyasını web sunucusuna taşıyın ve sunucunun görev yöneticisini (örn. crontab) kullanarak her dakika çalışacak şekilde yapılandırın. Dosya etkinleştirildikten sonra, onu AdminCP’de yönetebilirsiniz. Ayarlar → Seçenekler → Sunucu Ayarları ve Optimizasyon Seçenekleri altında “Tarayıcı Tabanlı Sistem Olaylarını Etkinleştir” kontrolünü arayın.

vBulletin vBulletin 6, vBulletin 6x, vBulletin 6x indir, vBulletin 6x download